Diploma Tercüme

Tüm dillerde Yeminli ve Noter Onaylı Diploma Tercüme Hizmetini deneyimli ekibimizle sunuyoruz. İhtiyaç duyduğunuz her an bilgi ve destek alın. 


Diploma Tercümesi çeşitli eğitim kurumları tarafından sıklıkla talep edilmektedir. Ülkemizde bu kurumların başında YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) gelmektedir. Denklik süreçlerinde diploma, diploma eki ve transkript çevirileri istenmektedir. Bununla birlikte diploma çevirisi, yapacağınız herhangi bir başvuru için Yüksek Öğretim Kurumu dışında bir çok kurum tarafından da Noter Onaylı olarak talep edilebilmektedir.

Samsun Tercüme Bürosu olan ofisimizden Türkiye’nin her yerine bütçe dostu diploma çeviri hizmeti sunuyoruz. Çevirisi yapılacak belgelerinizi müşteri temsilcilerimize whatsapp, eposta yada kargo ile göndererek, yeminli tercümesi ve noter onayı yapılmış şekilde yine aynı kanallarla teslim alabilirsiniz. Dilerseniz Ankara’daki çözüm ortağımız aracılığı ile Elçilik, Konsolosluk, Dışişleri ve Apostil onay süreçlerini de sizin adınıza yürütebiliriz.

Transkript Tercümesi, Tez Özeti Çevirisi

Diploma çevirinizi ibraz edeceğinizin kurumun talep etmesi durumunda diploma eki (diploma suplement), not dökümü (transkript), tez kapağı ve özeti gibi akademik evraklarınızın da tüm çeviri ve onay işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından titizlikle yürütülmektedir. Hemen müşteri temsilcimizi arayın ve tüm süreçler hakkında bilgi ve teklif alın.

İngilizce Diploma Çevirisi Örneği Nedir? Diploma Çevirisi Nasıl Yapılır? Diploma Çevirisi Ne Kadar Sürer?

Tercüme edilecek evrağınızın sadece diploma olması durumunda gün içerisinde çeviri tamamlanarak teslimi sağlanmaktadır. Transkript, diploma eki vb. belgelerinizin de çevirisi sözkonusu olduğunda çeviri süresi, belgelerinizin kaynak ve hedef dillerine, karakter hacimlerine ve onay durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Diploma Çevirisinin resmi makamlar tarafından kabul edilebilmesi için ilgili dillerde yemin zaptı bulunan yeminli tercüman tarafından imzalanıp onaylanması gerekmektedir. Bazı kurumların noter onaylı diploma tercümesi talep ettiği göz önünde bulundurulduğunda, yeminli tercümanın yemin zaptığının bulunduğu noterlerde onaylatılan diploma çevirileri zorunludur.

Not : Yurtdışından alınan diplomaların  Türkiye’deki denklik ve kabul süreçleri Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından yönetilmektedir.

Noter Onaylı ve Yeminli Diploma Tercüme Türleri

İlköğretim Diploması Tercümesi
Lise Diploması Tercümesi
Lisans Diploması Tercümesi
Yüksek Lisans Diploma Çevirisi
Doktora diploma çevirisi

Diploma Çeviri Ücreti Ne Kadar? Diploma Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Standart bir ingilizce diploma çeviri fiyatı 25 TL olup, diploma çeviri fiyatı; diplomanızın kaynak-hedef dillerine, teslimat şekline ve noter onay durumuna göre değişiklik göstermektedir. Tüm çeviri süreçleri hakkında anında bilgi ve fiyat teklifi almak için müşteri temsilcilerimizi 7/24 arayabilirsiniz.